Alibaba Centrum Serwisowe | tel.: 530 274 240, 42 205 90 97, 42 205 90 91 | e-mail: bok@faronics.pl

Deep Freeze zapobiega awariom

10.05.2012

Zmiany czynione przez użytkownika oraz złośliwe oprogramowanie są najczęstszą przyczyną awarii systemu w naszych komputerach. Jeżeli na jednym komputerze pracuje kilku użytkowników prawdopodobieństwo awarii rośnie lawinowo. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłoby, gdyby zmiany czynione podczas sesji przez użytkowników nie zapisywały się na stałe bez zezwolenia, gdyby możliwe było odtworzenie systemu sprzed rozpoczęcia pracy. Z pomocą pracownikom działu IT i użytkownikom przychodzi Faronics Deep Freeze.

Program Deep Freeze firmy Faronics pozwala na "zamrożenie" stanu systemu. Wszystkie zmiany, które wprowadzają do konfiguracji użytkownicy oraz ewentualne działania prowadzone przez złośliwe oprogramowanie są po restarcie komputera usuwane i przywracany jest stan systemu sprzed sesji. Dzięki temu to co prześliźnie się przez zaporę i program antywirusowy nie jest w stanie zaszkodzić komputerowi. Jedynie programy znajdujące się na "białej liście" moga dokonywać stałych zmian, pozostałe tylko czasowych, obowiązujących do momentu użycia prostej komendy "uruchom ponownie". Zarządzać listą i nadawać uprawnienia programom mogą wyłącznie osoby z odpowiednią rolą: pracownicy działu IT lub administratorzy systemu. Dzięki możliwości utworzenia aż 8 przestrzeni rozmrażania możemy zapewnić użytkownikom w zależności od ich potrzeb różne konfiguracje środowiska pracy.

Zamrożenie systemu pozwala również na prowadzenie prac nad optymalizacją komputera. Nowe, niesprawdzone sterowniki, które często potrafią zwiększyć wydajność mogą również wpływać destrukcyjnie na wydajność systemu. Dzięki Faronics Deep Freeze w każdej chwili możemy przywrócić stan systemu sprzed instalacji sterownika i odzyskać stabilność, a w niektórych przypadkach możliwość pracy na komputerze. Faronics Deep Freeze pozwala na stworzenie bezpiecznego środowiska testowego, w którym niezwykle ciężko będzie nieświadomie doprowadzić do awarii komputera. Praca na kilku przestrzeniach rozmrażania pozwala testować równolegle kilka różnych konfiguracji w celu porównania ich stabilności i wydajności.

Dzięki udokumentowanemu zmniejszeniu ilości zgłoszeń do helpdesku o 63% zastosowanie Faronics Deep Freeze przynosi firmie wymierne korzyści. Pozwala to skupić się użytkownikom na pracy, a pracownikom działu IT zająć dużo ważniejszymi, niż naprawa i konserwacja komputerów, zadaniami.

Z zalet programu Deep Freeze firmy Faronics możemy skorzystać niemal na każdej platformie. posiada on wersje dla Windows i Windows Server oraz MacOS X i Linux. Obsługuje również środowiska MultiBoot. Doskonale integruje się również z innymi programami firmy Faronics, jak chociażby Faronics AntiVirus.

Oblicz cenę licencji

Powyższa wycena nie stanowi oferty handlowej w myśl zapisów Kodeksu Cywilnego. W celu otrzymania dokładnej oferty oraz indywidualnego rabatu należy skontaktować się z Działem Handlowym.